O FILMOCH

Niku

Nicu / 2009, krátkometrážny film, UK, 7 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Niki Anastasi
Nicu, 9-ročný rumunský chlapec píše z Anglicka imaginárny list domov svojej mame. Je obeťou zneužívania na pouličnú kriminalitu. Starší chlapec, s ktorým sa túlajú po londýnskych uliciach, ho zaúča do praktík okrádania ľudí.

Výlet

The Trip/ 2013, krátkometrážny film, UK, 11 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Prano Bailey-Bond


Pravdivý príbeh o Hungovi, mladom mužovi z Vietnamu, ktorý sa nechá zlákať do Veľkej Británie na základe prísľubu dobrej práce a lepšieho života. Po príchode však musí čeliť krutej realite nútenej práce na marihuanovej farme. Stáva sa novodobým otrokom a jeho osobnosť je postupne zlomená.
Film získal cenu v kategórii „Nútená práca“ a tiež hlavnú cenu za najlepší film na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2013

Hovorme o sexe

Let's Talk About Sex / 2013, krátkometrážny film, Írsko, 6 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Li-Da Kruger
Anja a Ian. Žena a muž pochádzajúci z diametrálne odlišného prostredia vypovedajú každý o vlastnej skúsenosti vzájomného stretnutia, ktoré odráža krutú realitu sexuálneho biznisu.
Víťazný film v kategórii „Sexuálne vykorisťovanie na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2013

0800 800 818

0800 800 818/ 2011, dokument, Slovensko, 30 min.
v pôv.znení (sk.) s angl. tit., MP 15
Réžia: Marcel Pázman
Film skúma súčasné trendy obchodovania s ľuďmi. Na základe skutočných príbehov ukazuje taktiku obchodníkov s ľuďmi a ich spôsoby manipulácie s potenciálnymi obeťami. Tiež objasňuje, čo treba robiť, keď sa človek stane obeťou obchodovania.

Sumangali

Sumangali / 2014, dokument, UK, 40 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: STOP THE TRAFFIK
Dokument odhaľujúci ďalšiu podobu obchodovania s ľuďmi nazývanú Sumangali. Ide o predávanie žien a dievčat za účelom nútenej práce v pradiarňach bavlny v indickom Tamilnáde.

Dve malé dievčatá

Two Little Girls/ 2009, animovaný film, UK, 3 min.
v slov. znení (s angl. tit), MP 12
Réžia: Peter Baynton


Film prináša pravdivý príbeh dvoch dievčat, Jany a Márie, ktoré padli do rúk obchodníkov s ľuďmi. Vo filme sú zobrazené dva najtypickejšie spôsoby, akými rafinovaní obchodníci lákajú svoje obete do pút sexuálneho vykorisťovania.

Partneri