SPRIEVODNÉ AKCIE

GIFT box je jedinečný spôsob ako zvýšiť povedomie o obchodovaní s ľuďmi. Pútavý obal plný sľubov a ponúk ťa pozýva nahliadnuť dovnútra, ale keď už si raz vnútri zisťuješ, že realita je úplne iná.

Od spustenia kampane v januári 2014 v nákupnom centre Galéria Eurovea, sa GIFT box pustil na cestu naprieč celým Slovenskom. Navštívili sme Lučenec, Rimavskú sobotu a Rožňavu. GIFT box bol taktiež súčasťou filmového festivalu Jeden svet v Prievidzi a JOB fair v Nitre. Ďalšia cesta GIFT boxu putovala na festival mladých Lumen do Trnavy a najväčší festival Strednej európy Pohoda v Trenčíne. Tri týždne bol GIFT box vystavený aj na letisku M.R:Štefánika v Bratislave. Najbližšie môžete GIFT box vidieť na Dni polície v Banskej Bystrici

Kampaň ľudia nie sú na predaj – GIFT box Slovakia realizuje Slovenská katolícka charita a MVSR v spolupráci so STOP THE TRAFFIK a UN.GIFT, ktorí prišli s touto myšlienkou, aby povedali verejnosti o obchodovaní s ľuďmi. Toto je iba začiatok. Ak chceme zastaviť nákup a predaj ľudí, potrebujeme, aby každý človek vedel čo obchodovanie s ľuďmi je a čo môže robiť.

Viac na stránke GIFTboxu

Partneri