FILMOVÝ FESTIVAL: SPOLU PROTI OBCHODOVANIU S ĽUĎMI

Kedy: 21. október 2016 /piatok/ , začiatok premietania 17:00
Kde: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica
Vstup: Vstup je voľný, ale počet miest je obmedzený. Rezervuj si lístok! TU

Filmový festival zobrazujúci neľútostnú realitu moderného otroctva sa bude na Slovensku konať už po tretíkrát! Aj tento rok ho organizujeme pri príležitosti Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi (18.10.). Po pilotnom ročníku v Bratislave a druhom ročníku v Košiciach s ním prichádzame do Banskej Bystrice, pretože tento región podľa posledných štatistík nasleduje po Košiciach ako druhý v počte obetí obchodovania s ľuďmi.

Čo na festivale?
Na festivale okrem krátkometrážnych filmov zahraničnej produkcie budú mať premiéru dva nové slovenské filmy Na Boží obraz a IVAN, okrem toho ponúkneme priestor na diskusiu s prizvanými odborníkmi zo Slovenska i zahraničia. Tému priblížia tiež sprievodné akcie: vernisáž výstavy fotografií obetí obchodovania Life after Trafficking – Život po vyslobodení a kampaň GIFT box Slovakia – Ľudia nie sú na predaj.

Špeciálnym hosťom bude tento rok Mike Emberson, šéf zariadenia pre obete obchodovania Medaille Trust vo Veľkej Británii, ktorému nie sú neznáme pomery Slovákov odchádzajúcich do UK za prácou, oklamaných a končiacich v rukách obchodníkov. Tento rok sa zvlášť zameriame na príbehy obetí a hodnotu každého ľudského života bez rozdielu. Filmy verne ilustrujú dôsledky vykorisťovania na život obetí ako aj problémy spojené so znovuzískaním ich vlastnej hodnoty a dôstojnosti. V globálnom rozmere predstavíme v rámci programu pre školy fenomén nútenej práce a detskej práce využívanej v textilných a obuvných fabrikách v rámci svetových módnych reťazcov. Ako predošlé roky bude i tento rok na záver priestor na neformálny networking a spoločnú reflexiu zážitkov z podujatia.

Festival organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci so zahraničným partnerom Unchosen, za podpory Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.
Partneri

Mediálni partneri