FILMOVÝ FESTIVAL: SPOLU PROTI OBCHODOVANIU S ĽUĎMI

Kedy: 16. október 2015 /piatok/ , začiatok premietania 17:00
Kde: Kasárne/Kulturpark, Košice
Vstup: Vstup je voľný, ale počet miest je obmedzený. Ak chceš mať miesto na festivale isté, rezervuj si lístok!

Prečo festival?
Formou filmového festivalu chceme aj na východe upozorniť na jeden z najrýchlejšie rastúcich globálnych zločinov a zároveň jeden z najväčších zdrojov príjmu organizovaného zločinu. Filmy verne ilustrujú dôsledky vykorisťovania na život obetí ako aj na problémy spojené so znovuzískaním ich vlastnej hodnoty a dôstojnosti.

Filmový festival zameraný na problematiku obchodovania s ľuďmi sa koná na Slovensku po druhýkrát! Aj tento rok, pri príležitosti Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi (18.10.), má za cieľ pripomenúť neľútostnú realitu moderného otroctva. Prichádzame s ním do Košíc, pretože najviac obetí obchodovania s ľuďmi pochádzalo minulý rok práve z východného Slovenska a predovšetkým z Košického kraja.

Čo na festivale?
Festival uvedie krátkometrážne filmy zahraničnej produkcie, ponúkne priestor aj na diskusiu, k téme sa vyjadria prizvaní odborníci zo Slovenska i zahraničia. Tento rok sa zvlášť zameriame na formy nútenej práce ako na jeden z aktuálnych problémov týkajúcich sa Slovákov, ktorí sa v zahraničí stali obeťami obchodovania. V globálnom rozmere predstavíme v rámci programu pre školy fenomén nútenej detskej práce podieľajúcej sa na celosvetovej produkcii čokolády. Do večerného programu pre verejnosť je zaradené svedectvo bývalej pornoherečky zo Spojených štátov, ktorá porozpráva o temných praktikách zo sveta sexbiznisu, ktorý je často priamo napojený na „obchod s bielym mäsom“.

Festival organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s Košickou arcidiecéznou charitou, zahraničným partnerom Unchosen, za podpory Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.
PartneriMediálni partneri