O FILMOCH

Michael

Michael / 2014, krátkometrážny film, UK, 10 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Jonathan KempPotom ako bezdomovcovi Michaelovi sľúbia lepší život a ponúknu prácu na farme, mení sa mu život. Nie však k lepšiemu, stáva sa z neho väzeň a túži byť opäť slobodný.

Víťazný film v kategórii „Nútená práca – UK spotrebiteľ“ na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2014.

Môj priateľ Ivor

My Friend Ivor / 2014, krátkometrážny film, UK, 8 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Aleksandra Czenczek

Poliak Piotr má 60 rokov, keď sa rozhodne so svojim mladším kamarátom Ivorom vycestovať do Anglicka za prácou. Čo ich tam čaká, je pre oboch šokujúce.

Víťazný film v kategórii „Nútená práca – UK výroba“ na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2014.

Stromkári

Tree Workers Case / 2012, dokument, Nemecko, 52 min.
v angl. znení s tit., MP 12
Réžia: Daniela Agostini
Dokument o prípade dlhodobého vykorisťovania zahraničných robotníkov naverbovaných na prácu v Lesoch Českej republiky. Kauza „Stromkári“ je najväčším prípadom vykorisťovania na prácu odhaleným v Európe za posledných 20 rokov. Od roku 2009, minimálne 2000 robotníkov, prevažne z Vietnamu, ale aj z Rumunska, Bulharska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny bolo nútených pracovať za otrockých podmienok v českých štátnych lesoch.

Hovorme o sexe

Let's Talk About Sex / 2013, krátkometrážny film, Írsko, 6 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Li-Da Kruger
Anja a Ian. Žena a muž pochádzajúci z diametrálne odlišného prostredia vypovedajú každý o vlastnej skúsenosti vzájomného stretnutia, ktoré odráža krutú realitu sexuálneho biznisu.
Víťazný film v kategórii „Sexuálne vykorisťovanie na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2013

Chcela by som byť...

I Want To Be... / 2013, krátkometrážny film, UK, 3 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Jane GullSny o krásnej budúcnosti sa pre niektoré mladé dievčatá zmenia na živú nočnú moru.

Podozrivá čokoláda

Shady Chocolate / 2012, dokument, Dánsko, 45 min.
v angl. znení s tit., MP 12
Réžia: Miki Mistrati

Vieš, odkiaľ pochádza tvoja obľúbená čokoláda? Nové skutočnosti o odvrátenej stránke čokolády. Investigatívny dokument o pracovných praktikách na kakaových plantážach na Pobreží slonoviny, kde sú deti zneužívané na otrockú prácu. Veľkovýrobcovia čokolády pod tlakom konzumentov prisľúbili učiniť nápravu. Ako sa im to podarilo?

Dve malé dievčatá

Two Little Girls/ 2009, animovaný film, UK, 3 min.
v slov. znení (s angl. tit), MP 12
Réžia: Peter Baynton


Film prináša pravdivý príbeh dvoch dievčat, Jany a Márie, ktoré padli do rúk obchodníkov s ľuďmi. Vo filme sú zobrazené dva najtypickejšie spôsoby, akými rafinovaní obchodníci lákajú svoje obete do pút sexuálneho vykorisťovania.

PartneriMediálni partneri