SPRIEVODNÉ AKCIE

Výstava 12 fotografií pod názvom „Life after Trafficking – Život po vyslobodení“ bude mať na festivale svoju vernisáž. Sugestívne fotografie sprevádzané slovami fotených osôb ponúknu návštevníkom možnosť nahliadnuť do príbehov obetí obchodovania, do ich snov i nočných mor, po ich návrate do normálneho života.
Autori fotografií: Tony Frič, Jana Čavojská


V rámci sprievodných podujatí uvidíte preventívnu kampaň Dve malé dievčatá, ktorá je zacielená hlavne na mladé ženy, ktoré varuje pred možnými rizikami cestovania do zahraničia a zameriava sa predovšetkým na obchodovanie s ľuďmi za účelom sexuálneho vykorisťovania. V spolupráci s partnerskými organizáciami sa ju snažíme rozšíriť medzi ohrozené skupiny a osloviť čo najväčší počet mladých ľudí. Hlavným prvkom kampane je trojminútový animovaný film, ktorý je silným a prístupným nástrojom prevencie v oblasti boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Film dopĺňa vzdelávacia príručka, ktorá má slúžiť učiteľom a sociálnym pracovníkom ako praktická pomôcka, hlbšie oboznámiť s problematikou a umožniť prácu s témou. Zvolená forma vzdelávania názorne a zaujímavo približuje problematiku obchodovania s ľuďmi, zároveň poskytuje priestor na diskusiu. Film Dve malé dievčatá a vzdelávacie materiály budú k dispozícii na vyžiadanie.
Viac na: Dve malé dievčatá


Vo vonkajšom priestore Záhrady bude mať miesto naša kampaň GIFT box Slovakia – Ľudia nie sú na predaj. Formou veľkej darčekovej krabice, ktorá sa nedá prehliadnuť, upozorníme na zločin, ktorý sa deje v skrytosti. Jej pútavý obal plný sľubov a ponúk ťa pozýva nahliadnuť dovnútra, ale vo vnútri zistíš, že realita je iná. Na jej stenách sú popísané príbehy ľudí, ktorý takému čaru podľahli a ocitli sa v pasci lákavých ponúk práce v zahraničí, ktoré si neoverili a ocitli sa v putách novodobého otroctva.
Viac na: GIFTbox


Na festivale budeme mať tiež stánok s ponukou ručne šitých kabeliek, ktoré pochádzajú z dielne zariadenia pre obete obchodovania. Svojím príspevkom podporíte klientky, ktoré boli zaradené do Programu na podporu a ochranu obetí obchodovania s ľuďmi.Po festivale bude k dispozícii filmový balíček obsahujúci DVD s filmami na vyžiadanie pre školy, organizácie i jednotlivcov, ktorí prejavia záujem o zorganizovanie vlastného premietania.
Viac tu: Môj filmový event
Partneri

Mediálni partneri