O FILMOCH

Na Boží obraz

MADE IN: God´s Image/ 2016, dokumentárny film, SK, 35 min.
v pôv. znení (sk.) s angl. tit., MP 15
Réžia: Ivica KúšikováSme v roku 2016 a stále existujú ľudia, s ktorými sa zaobchádza akoby nemali žiadnu hodnotu. Hodnotíme ich podľa toho, ako nám môžu osožiť. Ak sa nebudeme snažiť s takýmto zmýšľaním bojovať, nastane devalvácia ľudskej hodnoty a bude to na úkor ľudstva. Film „Na Boží obraz“ zachytáva ako sa o to snažia rehoľné sestry a predstavitelia viacerých cirkevných denominácií v štyroch postkomunistických krajinách: Česku, Slovensku, Maďarsku a Poľsku.
Krajiny Vyšehradskej štvorky sa musia vysporiadavať s pálčivým problémom obchodovania s ľuďmi, ktorý je živený ľudskou chamtivosťou na jednej strane a ľudskou núdzou a túžbou po lepšom živote na strane druhej. Aké obete to prináša a aké spôsoby pomoci a prevencie krajiny volia, ukazuje film prostredníctvom príbehov obetí, služby sociálnych pracovníkov a osvetovej činnosti cirkevných organizácií.

IVAN

IVAN / 2016, krátkometrážrny film, SK, 3 min.
v pôv. znení (sk.) s angl. tit., MP 15
Réžia: Ján Husár
„Buď ma zabije rakovina alebo skočím pod vlak.“ Ivan, vychudnutý muž v strednom veku, nevidí iné východisko zo svojej situácie potom, ako mu slovinský Róm Kovačič zničil život. Sľúbil mu prácu a dobrú výplatu, namiesto toho ho tri roky väznil v starom dome, mlátil a nechával otročiť.

Niku

Nicu / 2009, krátkometrážny film, UK, 7 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Niki Anastasi
Nicu, 9-ročný rumunský chlapec píše z Anglicka imaginárny list domov svojej mame. Je obeťou zneužívania na pouličnú kriminalitu. Starší chlapec, s ktorým sa túlajú po londýnskych uliciach, ho zaúča do praktík okrádania ľudí.

Výlet

The Trip/ 2013, krátkometrážny film, UK, 11 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Prano Bailey-Bond


Pravdivý príbeh o Hungovi, mladom mužovi z Vietnamu, ktorý sa nechá zlákať do Veľkej Británie na základe prísľubu dobrej práce a lepšieho života. Po príchode však musí čeliť krutej realite nútenej práce na marihuanovej farme. Stáva sa novodobým otrokom a jeho osobnosť je postupne zlomená.
Film získal cenu v kategórii „Nútená práca“ a tiež hlavnú cenu za najlepší film na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2013

Chcela by som byť...

I Want To Be... / 2013, krátkometrážny film, UK, 3 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Jane GullSny o krásnej budúcnosti sa pre niektoré mladé dievčatá zmenia na živú nočnú moru.

Môj priateľ Ivor

My Friend Ivor / 2014, krátkometrážny film, UK, 8 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 12
Réžia: Aleksandra Czenczek

Poliak Piotr má 60 rokov, keď sa rozhodne so svojim mladším kamarátom Ivorom vycestovať do Anglicka za prácou. Čo ich tam čaká, je pre oboch šokujúce.

Víťazný film v kategórii „Nútená práca – UK výroba“ na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2014.

Hovorme o sexe

Let's Talk About Sex / 2013, krátkometrážny film, Írsko, 6 min.
v pôv.znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Li-Da Kruger

Anja a Ian. Žena a muž pochádzajúci z diametrálne odlišného prostredia vypovedajú každý o vlastnej skúsenosti vzájomného stretnutia, ktoré odráža krutú realitu sexuálneho biznisu.
Víťazný film v kategórii „Sexuálne vykorisťovanie na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2013

Michael

Michael / 2014, krátkometrážny film, UK, 10 min.
v pôv. znení (angl.) s tit., MP 15
Réžia: Jonathan KempPotom ako bezdomovcovi Michaelovi sľúbia lepší život a ponúknu prácu na farme, mení sa mu život. Nie však k lepšiemu, stáva sa z neho väzeň a túži byť opäť slobodný.

Víťazný film v kategórii „Nútená práca – UK spotrebiteľ“ na festivale krátkometrážnych filmov na tému obchodovania s ľuďmi „Unchosen“ v UK r. 2014.

Dve malé dievčatá

Two Little Girls/ 2009, animovaný film, UK, 3 min.
v slov. znení (s angl. tit), MP 12
Réžia: Peter Baynton


Film prináša pravdivý príbeh dvoch dievčat, Jany a Márie, ktoré padli do rúk obchodníkov s ľuďmi. Vo filme sú zobrazené dva najtypickejšie spôsoby, akými rafinovaní obchodníci lákajú svoje obete do pút sexuálneho vykorisťovania.

Partneri

Mediálni partneri